Kiedy bezpiecznie mogę odstawić tabletki antykoncepcyjne?

Kiedy bezpiecznie mogę odstawić tabletki antykoncepcyjne? Trzeci m-sc stosuję Belarę i chcę odstawić. Jeżeli ostatni stosunek był w 3cim tyg opakowania, to mogę po skończeniu go odstawić tabletki? Rozumiem, że w czasie 7dn przerwy musze się zabezp. mechanicznie?

Piotr Pilarski

Po skończeniu opakowania może Pani odstawić tabletki. Zabezpieczenie działa podczas 7 dniowej przerwy.

Pozdrawiam.