Kiedy mogę nakleić pierwszy plaster antykoncepcyjny? Chcę wrócić do tej metody antykoncepcji

Witam, w miesiącu sierpniu odkleiłam ostatni plaster, dostałam okres z odstawienia, a w kolejnym miesiącu już nie dostałam. Rozumiem, że to z powodu rozregulowania cyklu - zaznaczam, że zawsze miałam nieregularne cykle. Mój problem jest taki, że chciałabym wrócić do plastrów i to pilnie, ale nie wiem, kiedy mogę nakleić pierwszy. Czy muszę czekać na miesiączkę, bądź ją wywoływać? Trochę jestem w kropce podwójnej, bo za tydzień wyjeżdżam za granicę, będę podróżować autokarem 24h i tylko mi brakuje, żebym wtedy dostała okres.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani poczekać na pierwszy dzień miesiączki lub zgłosić się do lekarza ginekologa, celem wywołania okresu.