Kiedy mogę zrobić USG?

W tym miesiącu (wrzesień) nie dostałam okresu. 8 września zrobiłam test ciążowy i wyszedł mi pozytywnie, z narzeczonym kocham się regularnie i nie wiem czy warto iść teraz zrobić USG czy poczekać jeszcze troche bo nie wiem czy to może być sam początek ciąży czy może jestem już w którymś tygodniu ciąży. Proszę o odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Długość trwania ciąży określa się na podstawie daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Rozumiem, że miesiączkuje Pani regularnie i ostatnia miesiączka wystąpiła gdzieś w drugim tygodniu sierpnia. W takim razie może Pani już się umówić na wizytę do lekarza - minęło ponad 5 tygodni od tego terminu. Pęcherzyk ciążowy jest widoczny w USG już po 4 tygodniach.

Pozdrawiam serdecznie!