Kiedy mozna spodziewać się efektów po zażyciu leku antydepresyjnego?

Witam. Od kilku dni zażywam lek antydepresyjny, ale nie czuję żadnej zmiany na lepsze. Mogę nawet powiedzieć, że więcej śpię i jestem "zamulony". Kiedy mogę się spodziewać efektów, bo boję się, że będzie gorzej?

Dzień dobry,

Pierwsze efekty działania leku p.depresyjnego to okres ok. 2 tygodni, a jego pełne działanie rozwija się na przestrzeni 4 - 8 tygodni.

Witam,
Tak się zdarza na początku przyjmowania leków. Na pełne działanie trzeba poczekać kilka tygodni.
Jeśli coś Pana niepokoi w działaniu leków zawsze warto się skontaktować z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam