Co oznaczają te objawy podczas stosowania antydepresantów?

Witam , jestem na początku leczenia antydepresantami i występuje u mnie uczucie ucisku w łydkach które narasta po chodzeniu . Czy to normalny skutek uboczny ? Czy da się to jakoś załagodzić ?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Przyjmowanie antydepresantów może wiązać się z różnymi skutkami ubocznymi, w tym niekiedy z problemami mięśniowymi lub uczuciem dyskomfortu w nogach, co często mija wraz z upływem czasu.

Zważając jednak na to, że objawy nasilają się po chodzeniu, powinien Pan udać się z tym problemem do lekarza, w celu wykluczenia innych chorób, takich jak np. niewłaściwe krążenie, żylaki, nieodpowiednie nawodnienie.

Zachęcamy do przeczytania artykułów poruszających temat występowania skutków ubocznych po zażyciu różnych leków:

https://portal.abczdrowie.pl/niepowodzenia-leczenia-farmakologicznego-depresji

https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-popularnych-lekow-znasz-je

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.