Czy Pramolan będzie zaburzał koncentrację?

Od miesiąca borykam sie z atakami paniki. Najgorzej jak jestem w pracy. Wiem, że muszę iść na terapie, ale do tego czasu musze jakoś funkcjonować a staje się to coraz trudniejsze. Lekarz rodzinny przepisał mi pramolan. Chciałabym sie dowiedzieć czy branie tego leku nie utrudni mi pracy? Czy będę w miarę normalnie funkcjonować? Dziękuje za odpowiedź
KOBIETA, 30 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pramolan jest lekiem przeciwlękowym i uspokajającym, często stosowanym w leczeniu zaburzeń lękowych, w tym ataków paniki. Jest on stosunkowo dobrze tolerowany, ale u niektórych pacjentów może powodować senność.

Poza tym reakcja organizmu na dany lek jest indywidualna. Nie wiadomo więc, jak Pani organizm zareaguje na lek Pramolan. Do najczęściej występujących działań niepożądanych leku Pramolan zaliczyć można: suchość w ustach, zatkany nos, uczucie zmęczenia, a także spadek ciśnienia krwi. Producent dodaje jednak, że takie objawy występują zazwyczaj na początku leczenia.

Więcej na temat skutków ubocznych leku Pramolan można przeczytać w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/pramolan-charakterystyka-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.