Czy dawka leku na nadciśnienie była zbyt duża?

Dzień dobry! Codziennie rano przyjmuję 2,5 mg Concor Cor- jedna tabletka na nadciśnienie. Dziś, przez pomyłkę, w roztargnieniu, połknęłam również wieczorem tę tabletkę. Czy powinnam się martwić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ulotce, która została dołączona do opakowania leku Concor COR znajduje się zakładka "Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Concor COR". Znajdziemy tam informacje, które mówią, że jeśli dojdzie do przyjęcia zwiększonej dawki leku, należy natychmiastowo poinformować o tym lekarza.

To właśnie lekarz zdecyduje, jakie działania należy wówczas podjąć. Warto wiedzieć, iż do objawów przedawkowania zaliczyć można: problemy z oddychaniem, spadek ciśnienia, zawroty głowy, drgawki oraz zwolnienie czynności serca.

Proszę więc jak najszybciej odezwać się do lekarza.

Dawkowanie, przeciwwskazania, wskazania oraz skutki uboczne leku Concor COR znajdują się w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/concor-cor-dawkowanie-wskazania-przeciwwskazania-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.