Jak stosować Pramolan przy depresji lękowej?

Dzień dobry. Byłam u psychiatry, bo psycholog stwierdził u mnie depresje lekową i przepisał mi lek Pramolan 50mg. chciałam sie dowiedzieć czy to dobry lek ( mam 24 lata) a jeśli tak to przez jaki okres czasu go zażywać. Lekarz zalecił 2 razy dziennie i 3 opcjonalnie ale nie powiedział przez jaki okres czasu. Pozdrawiam

Witam,

Pramolan (opipramol) jest dość łagodnym lekiem o działaniu uspokajającym i przeciwlękowym. Przy niewielkim nasileniu objawów jest dosyć skuteczny, przy silniejszych objawach bywa, że już mniej.
Leczenie powinno trwać co najmniej kilka miesięcy- zazwyczaj nie ustawia się sztywno czasu leczenia- zależy to od wielu czynników (samopoczucia, sytuacji życiowej i ewentualnej równoczesnej psychoterapii).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam,
W pani wypowiedzi kilka kwestii jest dla mnie niejasnych. Przede wszystkim, o ile jestem pewna, że receptę wystawił pani lekarz bo tylko on ma takie uprawnienia, to nie rozumiem kto postawił rozpoznanie. Psycholog? Diagnozy stawia przecież także wyłącznie lekarz.
Po wtóre, to z lekarzem zalecającym lek powinna pani porozmawiać o dawkowaniu i czasie stosowania leku. Kwestie te powinny być pani wyjaśnione automatycznie, jeśli tak się nie stało, należało o to zadać pytania w gabinecie. Pramolan jest delikatnym lekiem, nie uzależnia, stosuje się bardzo różne schematy dawkowania zależnie od tego, co lekarz prowadzący chciał uzyskać. Czy specjalista nie sugerował terminu kolejnej wizyty? Zazwyczaj jest to około miesiąca po zaleceniu leków po raz pierwszy.