Jaki lek stosować przy nawrocie depresji?

Witam serdecznie, po kilku latach względnego spokoju, doszło u mnie do nawrotu depresji lękowej, dość skutecznie leczonej uprzednio Asertinem. Niestety w tych dniach mój psychiatra jest na urlopie a ja niejako przy okazji, będąc u lekarza POZ z objawami grypy, powiedziałem mu o moich problemach psychicznych. Lekarz chętnie podjął temat i przepisał mi lek o nazwie Trittico CR a ja w związku z tym mam pytanie, czy powyższy lek może być stosowany jako podstawowy w leczeniu tego typu nerwicy/depresji z objawami agorafobii/fobii społecznej, czy może lepiej poczekać jeszcze te kilkanaście dni i skonsultować objawy ze specjalistą. Zależy mi jednak na czasie i chciałbym już zacząć przyjmować odpowiedni lek. Pozdrawiam.

Witam,

Trazodon (Trittico) może być z powodzeniem stosowany jako lek przeciwdepresyjny- chociaż w praktyce najczęściej wykorzystuje się jego działanie poprawiające sen i łagodnie uspokajające. Efekt przeciwdepresyjny leku ujawnia się dopiero w dawce powyżej 150 mg- a ta może być źle tolerowana ze względu na wzmożoną senność (przynajmniej na początku). Można jej uniknąć stopniowo zwiększając dawkę (tabletka podzielna jest na 3 części). Trittico może nie do końca radzić sobie również z objawami agorafobii i fobii społecznej- tutaj sertralina (Asertin) jest zdecydowanie skuteczniejszym lekiem.
Myślę, że można zacząć już leczenie Trittico do czasu konsultacji psychiatrycznej i ewentualnie dołączyć do niego Asertin- leki można stosować równolegle, takie połaczenie jest bardzo skuteczne i w praktyce często stosowane.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam,

zalecana jest konsultacja psychiatryczna oraz równolegle psychoterapia poznawczo - behawioralna.

Pozdrawiam serdecznie