Kiedy należy założyć nowy pierścień antykoncepcyjny

Witam. Od dwóch tygodni zaczęłam stosować pierścień NuvaRing. W przyszły czwartek powinnam go wyjąć.Teoretycznie powinnam dostać w tym czasie miesiączkę, w przeciągu około 7 dni. kiedy mam załozyć następny pierścień, jeśli powiedzmy krwawienie wystąpi wcześniej lub później. Czy w tym przepisowym 7 dniu czy w dniu krwawienia bez względu na to kiedy wystąpi. Używam pierwszy raz i nie wiem jak się zachować w takiej sytuacji.?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Kolejny pierścień należy założyć dokładnie po tygodniu (także o podobnej godzinie) od wyjęcia wcześniejszego.
Pozdrawiam