Kiedy należy zastosować krążek dopochwowy?

Pytanie odnośnie pierwszego dnia cyklu. 1 dnia cyklu powinnam włożyć sobie krążek nurvaring. jest 1 czerwca a ja odczuwam ból brzucha i krew w moczu.Włożyłam krążek. Okres planowanie miał być 3 czerwca. Zrobiłam to w prawidłowy dzień czy się pospieszyłam ?

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej zrobiła to Pani w prawidłowy dzień. Proszę postępować zgodnie z instrukcją (3 tygodnie z krążkiem, tydzień przerwy), nie powinno być żadnych problemów.