Kiedy ochrona przy antykoncepcji hormonalnej jest zachowana?

Witam. Przeczytałam w internecie że istnieje taki "podział" odnośnie pominiętej tabletki antykoncepcyjnej: jeśli zapomniało się ją przyjąć do 12h od wyznaczonej godz.brania to wystarczy ją wziąć i ochrona jest zachowana, od 12 do 24h - postąpić zgodnie z ulotką, a jeśli minęła ponad doba to należy zadzwonić do lekarza który powie co robić. Ja przyjęłam pominiętą tabletkę po 27h i dalej postąpiłam dokładnie tak jak każe ulotka. Zrobiłam źle czy nie ma to znaczenia że już minęła doba? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani jak konkretnie Pani postąpiła, co wyklucza możliwość szczegółowej oceny prawidłowości postępowania. Jeśli jednak postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami umieszczonymi w ulotce (są jednak nieco inne niż te, które Pani przytoczyła), to najpewniej nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.