Kiedy powinnam iść pierwszy raz na wizytę do ginekologa z moją nastoletnią córką?

Kiedy powinnam iść pierwszy raz na wizytę do ginekologa z moją nastoletnią córką

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od tego, czy córka uskarża się na jakiekolwiek dolegliwości ze strony dróg rodnych, zaburzenia hormonalne, czy rozpoczęła współżycie i wiele innych aspektów. Nie ma określonego wieku, w którym kobieta musi odwiedzić ginekologa. Istotne jest regularne wykonywanie cytologii. Pierwszy raz powinno się wykonać cytologię w wieku 20-25 lat lub wkrótce po rozpoczęciu życia płciowego.