Kiedy powinno brać się pierwsze tabletki antykoncepcyjne?

Mam problem, ponieważ brałam kiedyś tabletki, ale je odstawiłam. Teraz znowu zaczęłam brać, tylko że wzięłam je po okresie (miesiączka skończyła mi się w sobotę, a ja zaczęłam brać je od poniedziałku, czyli od dziś... a przypomniało mi się, że pierwsze tabletki powinnam brać, jak mi się zacznie miesiączka... co ja mam teraz zrobic? Bardzo proszę o pomoc... z góry bardzo dziękuję... Kamila

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Powinna Pani rozpocząć opakowanie pierwszego dnia miesiączki. Obecnie nie może Pani liczyć na pełną skuteczność antykoncepcyjną leku - powinna Pani dodatkowo zabezpieczać się przez cały ten cykl. Pełna skuteczność antykoncepcyjna będzie osiągnięta dopiero w drugim cyklu - od pierwszej tabletki z drugiego opakowania.

Pozdrawiam!