Kiedy powróci płodność po samoistnym poronieniu?

Dnia 6 grudnia poroniłam bardzo wczesną ciążę, ok. 3-4 tygodnia. Ciąża stwierdzona na podstawie beta HCG i testu ciążowego, krwawiłam 7 dni i miałam to traktować jako miesiączkę, cykl mam 33-dniowy, kolejny okres powinnam dostać 8 stycznia i dostałam.
Myślałam, że przez poronienie wydłuży się, po zakończeniu krwawienia nie zabezpieczałam się z partnerem, myśląc, że uda się tym razem, ale dostałam okres, więc widocznie nie wystąpiła u mnie owulacja.
Czy w kolejnym cyklu będę już płodna?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Poronienie jest dramatem dla każdej ciężarnej. Jednakże pojedyncze poronienie nie stanowi problemu w poczęciu następnego dziecka. Wydaje się, że płodność i możliwość ciąży powraca po pierwszej miesiączce po poronieniu. Jednakże jak wiadomo, starania o dziecko wymagają czasami kilku miesięcy. Dlatego wstępnie nie ma powodów do obaw, jeśli wcześniejsze cykle były prawidłowe i owulacyjne (bez konieczności stymulacji), to wydaje się, że płodność powinna powrócić w ciągu najbliższych cykli.
W przypadku dłuższego niepowodzenia należy problem skonsultować z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl