Krostki na dekolcie, plecach, szyi i biały nalot na języku - czego to objaw?

  Od pewnego czasu na szyi jak i dekolcie, we włosach jak i na plecach (ale częściowo) pojawiła się wysypka (drobne krostki wyglądają jak małe pęcherzyki z "białym" płynem w środku). Z początku były to raptem 3 czy 4 krostki (na szyi) w pewnym momencie zaczęło to się nasilać i zaczęła występować większa ilość na szyi i dekolcie. Dermatolog stwierdził, że to może być objaw na przyjmowaną witaminę C, więc przepisał maść N***, która niestety nie przyniosła zbytnich rezultatów. Kolejna wizytę odbyłam u lekarza rodzinnego, który stwierdził że organizm w taki sposób oddziałuje na jakąś infekcje w organizmie. Przepisał mi antybiotyk U***, ale niestety po nim też nie widać poprawy, wręcz przeciwnie objawy zaczynają się nasilać. Poproszę o konsultacje, może zmienić leki albo w ogóle lekarza? Chcę dodać, że od pewnego czasu ciągle jestem na coś chora lub coś mi dolega, ale lekarze nie pomagają. Najczęściej są to choroby bakteryjne. Półpasiec, grzybica jamy ustanej. Od prawie 4 miesięcy mam biały nalot na języku, lekarz rodzinny jak i laryngolog stwierdził, że to jest rzeczą normalną. Na wymazie wykazało, że jest to jedynie flora fizjologiczna jamy ustanej (gdzie można się z tym udać?) Liczę na szybko poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam serdecznie!

Niestety obawiam się, że bez możliwości obejrzenia zmian skórnych nikt nie ustali ich etiologii. Na początku sugerowałabym wizytę u dermatologa, który obejrzy krostki pod dermatoskopem. Opisywane zmiany nasuwają podejrzenie zapalenia mieszków włosowych, ale to wykluczył już lekarz podczas poprzedniej konsultacji.

W obecnej sytuacji zachęcałabym jednak do powtórnej wizyty u dermatologa. Większość pacjentów po nieudanym leczeniu zraża się do specjalisty i szuka pomocy gdzieś indziej. Tymczasem brak odpowiedzi na leczenie jest pewną wskazówką dla lekarza, który będzie prowadził dalszą diagnostykę dolegliwości. Jeżeli jednak nie ma Pani zaufania do swojego lekarza, warto o zmienić.

Biały nalot na języku najczęściej ma podłoże grzybicze. Prawidłowy posiew wyklucza jednak czynnik infekcyjny. Jeżeli jest Pani jednak przekonana, że wygląd języka zmienił się w ostatnim czasie powinna Pani raz jeszcze zwrócić dermatologowi uwagę na ten problem.

Lekarzem, który powinien kierować Pani diagnostyką jest lekarz rodzinny.

Niestety konsultacja internetowa nie zastąpi wizyty w gabinecie, podczas której można zebrać szczegółowy wywiad i przede wszystkim zbadać pacjenta.

Pozdrawiam
 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty