Krwawienie międzymiesiączkowe - czy to coś poważnego?

Witam! Jestem na tabletkach antykoncepcyjnych, 12 dnia cyklu miałam stosunek, jednak od 14 do dziś (16 dzień cyklu) wystąpiło u mnie krwawienie (na początku brązowobrunatna wydzielina, później z domieszką świeżej krwi). Czy mam to traktować jako krwawienie śródcykliczne czy jednak coś poważniejszego?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Krwawienie śródcykliczne często pojawia się u osób stosujących doustną antykoncepcję.
Jest to reakcja na zmiany stężenia hormonów do których organizm się przyzwyczaja.

Jeżeli jednak krwawienie to przedłuża się, jest obfite i zdarza się częściej, wtedy należy udać się do ginekologa celem sprawdzenie przyczyny. Ćzęsto przyczyną takich objawów jest zbyt wysokie lub niskie stężenie hormonów i wtedy najczęściej trzeba zmienić stosowany preparat.

Pozdrawiam!