Krwawienie pod koniec trzeciego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Dzień Dobry Stosuję tabletki antykoncepcyjne Lesinelle od trzech miesięcy, przez pierwsze dwa opakowania wszystko było w normie. Teraz, przy trzecim, krwawienie zamiast wystąpić w przerwie, wystąpiło na pięć dni przed końcem blistra. Dwa dni przed krwawieniem, wzięłam podwójną tabletkę z powodu wystąpienia biegunki. Krwawienie utrzymuje się od ponad tygodnia i jest dużo bardziej obfite i bolesne od poprzednich. Mam powody do obaw? Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji, o czym to moźe świadczyć?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli krwawienie się utrzymuje proszę koniecznie udać się do ginekologa celem badania. Po badaniu będzie można więcej powiedzieć.