Krwawienie w trakcie brania tabletek czynnych Yaz

Biorę tabletki yaz już 8 miesiąc. Przy pierwszych trzech opakowaniach wystepowały krwawienia podczas ich brania. Teraz biorę już 8 opakowanie i w trakcie brania tabletek czynnych występuje krwawienie(brązowe upławy). Do miesiaczki mam jeszcze ponad tydzień. Tabletki żadnej nie pominęłam i biorę je w miare regularnie(czasem jest to różnica 2/3 godzin, gdy zapomnę ich do pracy). Czym to jest spowodowane? Mam powody do obaw? (dodam jeszcze ze niedawno zażywałam tabletek dopochwowych clotrimazolum)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw o zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.