Czy jest możliwość ciąży, mimo że test wyszedł negatywny?

Dzień dobry mam taki problem 8.03 uprawiałam stosunek bez antykoncepcji a 12.03 dostałam miesiączkę w terminie i zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne. Dwa pierwsze krwawienia z odstawienia wystąpiły 1/2 dni po odklejeniu plastra. A teraz odkleiłam plaster i dalej nie wystąpiło krwawienie z odstawienia. Tydzień temu robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Czy jest możliwość ciąży?
KOBIETA, 24 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli test ciążowy został wykonany prawidłowo, to jego wynik powinien być wiarygodny. Jednak dla pełnej pewności warto powtórzyć badanie. Ponowne wykonanie testu może pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości, szczególnie jeśli pierwszy test przeprowadzono stosunkowo wcześnie lub jeśli pojawiły się jakiekolwiek nieprawidłowości w cyklu menstruacyjnym czy w stosowaniu antykoncepcji.

Brak krwawienia z odstawienia nie musi oznaczać ciąży, zwłaszcza jeśli stosuje Pani antykoncepcję zgodnie z zaleceniami, ale jeśli występują wątpliwości, najlepiej je rozwiać, korzystając z porady medycznej.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.