Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie napisała Pani, co skłania Panią do obaw przed nieplanowaną ciążą, natomiast warto wiedzieć, że nie ma antykoncepcji skutecznej w 100% i rozpoczęcie współżycia seksualnego zawsze wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem nieplanowanej ciąży.

W przypadku antykoncepcji hormonalnej, zwłaszcza plastrów, to ryzyko jest naprawdę niewielkie, pod warunkiem właściwego ich zastosowania. Niestety, musi Pani wiedzieć, że plastry powinny być przyklejane tak, by ściśle przylegały do skóry. W tym celu skora musi być sucha, pozbawiona filmu np. od sebum czy wcieranych kosmetyków, toteż należy ją przetrzeć choćby wacikiem nasączonym alkoholem. Po odparowaniu substancji ze skóry, można przykleić plaster bez obaw o to, że się odklei. O tym, jak należy przyklejać plaster antykoncepcyjny mówi nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/co-robic-gdy-odklei-sie-plaster-antykoncepcyjny.

W Pani przypadku trudno domniemywać, czy plaster zadziałał skutecznie. Proszę zapoznać się z odpowiedzią na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-gdy-brzegi-plastra-sie-odklejaja. Krwawienie po odklejeniu plastra jest możliwe z uwagi na nagły spadek hormonów we krwi. Natomiast warto wykonać test ciążowy – jest to najlepszy sposób na wykluczenie obaw o ciążę. Więcej o działaniu plastrów antykoncepcji hormonalnej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plaster-antykoncepcyjny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty