Czy istnieje prawdopodobieństwo ciąży w mojej sytuacji?

Dzień dobry mam takie pytanie chwilę przed miesiączka uprawialam seks bez zabezpieczenia jednak partner nie doszedł we mnie. Tydzień później normalnie dostałam miesiączkę i zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne (przykleiłam pierwszy plaster w pierwszy dzień miesiączki) kilka dni po przyklejeniu plastra znowu uprawiałam stosunek i tym razem partner skończył we mnie. Czy mogę być w ciąży? Dodam jeszcze że w tygodniu bez plastra wystąpiło u mnie krwawienie z odstawienia i to dość obfite
KOBIETA, 24 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli plaster antykoncepcyjny został przyklejony w pierwszy dzień cyklu menstruacyjnego, zgodnie z zaleceniami, to zazwyczaj zapewnia on natychmiastową ochronę przed ciążą. Stosunek w tym przypadku nie powinien spowodować zapłodnienia, gdyż plastry działają od razu.

Krwawienie z odstawienia, które Pani opisała, może być związane z dopasowywaniem organizmu do nowej metody antykoncepcji.

Tak czy inaczej, jeżeli ma Pani wątpliwości co do możliwości zajścia w ciążę, zalecamy wykonanie testu ciążowego.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.