Krwawienie z odstawienia przy stosowaniu tabletek Daylette

Witam, Biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette, 27 kwietnia powinnam dostać tzw krwawienie z odstawienia. Jednakże obliczyłam, że w następnym miesiącu, krwawienie te ma pojawić się 25 maja. Czy nie powinno być tak, że w każdym miesiącu krwawienie ma być tego samego dnia, tj. 27?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przy regularnych odstępach krwawienie to pojawia się co 28 dni, co oznacza, że nie zawsze wystąpi ono w tym samym czasie w różnych miesiącach.