Krzywa glukozy na czczo i po 2 godzinach

Robiłam krzywą glukozy na czczo 87 po 2 godzinach 65 Wyczytałam później, że sama glukoza nic nie powie i zrobiłam kilka dni później badanie na czczo glukozy wyszło 100, a insulina 15,89. Ginekolog powiedział mi, że dziwne jest dla niego szybkie 'zjedzenie' glukozy po 2 godzinach i że on nie widzi nic w tym złego, jednak z racji, że cały czas wposminałam o problemach z utratą wagi zapisał mi glucophage. Czy powinnam z tymi wynikami udać się do innego lekarza?

Dobry wieczór,

Wygląda na to, że ma Pani insulinooporność tkankową. Wyliczony wskaźnik HOMA wynosi 3,92, co wskazuje na insulinooproność. Glucophage w takim przypadku na pewno nie zaszkodzi. Warto udać się do diabetologa, który zaleci Pani dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz