Leczenie nadciśnienia i spadki tętna

leczę nadciśnienie zażywam amlestę i 4/5 i 3 razy dziennie po pół metopropol. moje wyniki to: 133/103/70 , 102/73/53. ale zdarza się że moje tęto spada poniżej 60 a dziś nawet 133/89/ 44 czy powinnam się jeszcze bardziej martwić? Dodam, że mam 32 lata, jestem dość senna i jest mi non stop zimno. Stosuję cetazette, przez wiele lat stosowałam pigułki anty. na dniach odstawiam. pozdrawiam,

Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk

Witam serdecznie,

powinna Pani zbadać tarczycę - tsh, ft3, ft4, antytpo, antytg. Powody do zmartwienia są, natomiast po zmianie diety sytuacja się ustabilizuje. Antykoncepcja często powoduje duże problemy u kobiet, m.in.:

Tabletki antykoncepcyjne pozbawiają nas witamin z grupy B, witaminy C, selenu, cynku czy aminokwasu tyrozyny.

Powodują przewagę estrogenową

Przez sporą ilość estrogenu i progesteronu następuje sprzężenie zwrotne i przysadka wymusza zablokowanie produkcji naszych własnych hormonów.

Zmieniają florę bakteryjną jelit

W każdym teście na obecność przerostu Candidy znajdziecie pytanie odnośnie stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nie bez powodu, ponieważ pigułki są nr 1 przyczyną chronicznych infekcji grzybiczych narządów rodnych.

Osłabiają tarczycę

zmniejszają produkcję hormonu DHEA

Mogą być przyczyną anemii

Powodują niedobór witamin C i E

Sprzyjają depresji i są toksyczne dla wątroby.

Świadomość pacjentów na temat antykoncepcji jest niewielka i coraz częściej przepisuje się je na różne problemy, kiedy niekoniecznie powinno się to robić.

Powinna zgłosić się Pani do specjalisty dietetyka.

Pozdrawiam,
http://sports-med.pl/