Leczenie objawów hipoglikemii

Witam!!!Mecze sie z objawami hipoglikemi juz ponad rok.Cukier ponizej 50,prawie codziennie.Sennosc,splatanie,słaby wzrok w nocy mdłosci wymioty.Tyje 20 kg na rok.Wszystkie badania dobre.Pco wykluczone.Czasami nie moge sie dobudzic po posiłku,spie po !5 godzin.cukier na czczo dobry.Mam problemy z krazeniem,puchne,bola mnie nogi.Chciałam sie zapytac czy hipoglikemia dla zdrowego człowieka jest niebezpieczna???I dlaczego wystepuje u Nas rodzinnie???

Witam serdecznie,
Opisywane przez panią objawy mogą świadczyć o nadmiernym wydzielaniu insuliny. Taka nadreaktywność trzustki sprzyja pojawieniu się cukrzycy typu drugiego. nadwaga także przyczynia się do rozwoju cukrzycy. tendencje do wystąpienia cukrzycy występują rodzinnie, są uwarunkowane genetycznie. Jednak objawy można złagodzić a rozwój cukrzycy hamować poprzez stosowanie odpowiedniej diety i zwiększenie aktywności fizycznej. Leczenie dietą w takiej sytuacji powinno być prowadzone pod kontrolą lekarza.