Mdłości, bladość i wysokie ciśnienie po bieganiu

Ostatnio biegaliśmy. Po pierwszym biegu nie mogłam ustać na nogach, zaczęło mnie mdlić, było mi słabo, miałam przebłyski, byłam blada i miałam fioletowe usta, mdlałam i szybko biło mi serce. Pomogli mi znajomi. Kiedy wracałam do domu było mi lepiej, ale ciągle słabo. Zmierzyłam ciśnienie i miałam 139/88. Dodam, że moj dziadek umarl na zawal, a mama ma problemy z sercem i często musi brać krople nasercowe. Ostatnio jestem zestresowana i wypada mi dużo włosów. Czy coś mi dolega?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczne jest wdrożenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.