Metody diagnostyki uczuleń na leki

Dzień dobry. Proszę mi powiedzieć jak wygląda pobyt w szpitalu na oddziale alergologii w celu diagnostyki uczuleń na leki.Jestem po wstrząsie anafilaksji po bioracefie (antybiotyk)jestem po zatorze płuc i mam zaburzenia rytmu serca. Boje się iść do szpitala ponieważ czytałam ,że robią tam testy prowokacji i bardzo się boję. Czy można robić z krwi? czy są inne metody?Proszę o pomoc .Małgorzata

Aleksander Ropielewski

Jedynym w pełni skutecznym i wiarygodnym sposobem zbadania jest test prowokacyjny. Stosuje się go w warunkach oddziału intensywnego nadzoru, dlatego ryzyko wystąpienia trwałych powikłąń jest znacznie zredukowane.