Możliwa ciąża mimo wystąpienia krwawienia z odstawienia?

Witam. Mam 20 lat. Od roku stosuję pigułki. Mam pytanie. Otóż, zawsze brałam tabletki, bez zapominania. W tym miesiącu nie wzięłam 1wszej i 14 z kolei tabletki. Jak wiadomo, do 7 dni potrzeba dodatkowej antykoncepcji. W tym wypadku już do końca opakowania. Współżyłam po 6 dniach i pękła prezerwatywa. Krwawienie z odstawienia jednak wystąpiło normalnie. Czy to możliwe, bym mimo to mogła być w ciąży? Czy jeśli krwawienie wystąpi, ciążę można wykluczyć? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie,
Jeżeli wystąpiło krwawienie z odstawienia to prawdopodobieństwo ciąży jest małe. Jednak aby się upewnić proponuję wykonanie testu ciążowego. Zdarzenia, które ostatnio miały miejsce mogły doprowadzić do zapłodnienia. Należy pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.
Pozdrawiam