Możliwe zapłodnienie?

Mam pytanie dotyczące zajścia. Ostatni okres miałam 15 lutego, a poprzedni około 25 stycznia. Czy jest możliwe, że mogłam zajść w ciążę współżyjąc 25 lutego i 1 marca? Dodam, że wcześniej stosowałam plastry, w styczniu odstawiłam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

To zależy od tego czy Pani cykl jest regularny. Jeżeli zawsze ma Pani równo 21-dniowe cykle, to owulacja następuje około siódmego dnia cyklu, czyli zaraz po miesiączce. W takim przypadku stosunki, o których Pani pisze odbyłyby się po owulacji, a zatem w okresie niepłodnym i nie było szansy na ciążę. Jeśli natomiast owulacja następuje nieregularnie, a co za tym idzie Pani cykle mają różną długość, to mogło się tak zdarzyć, że tym razem wypadła nieco później i była możliwość zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!