Możliwość cofnięcia cukrzycy

witam robilam krzywa cukrowa i mialam badania w szpitalu i wyszlo mi ze mam cukrzyce 2 stopnia bralam leki clupochage xr 750 3 tabl na noc i mierzylam cukier i mialam czasami ponad 260 cukier ,minelo pare miesiecy troche schudlam i nie biore juz od 3 miesiecy lekow niemam diety i cukry mam prawidlowe czy ta cukrzyca mi sie cofnela czy powinnam zrobic jeszcze raz krzywa cukrowa

Prawdopodobnie nastąpiło poprawienie tolerancji glukozy (można to potwierdzić za pomocą krzywej cukrowej). Jednak nawet w takiej sytuacji musi się Pani traktować ze szczególną ostrożnością, kontrolując podaż cukrów prostych w diecie. Nieprawidłowa dieta oraz ponowne przybranie na wadze może doprowadzić do nawrotu problemów cukrzycowych.

Proszę też pamiętać
Jednym z powszechnych ale mało znanych i niedocenianych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa.
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli