Możliwość zawału w wieku 20. lat

Ból lewej ręki . Dokładnie mięśnia lewej ręki . Mam niecałe 20 lat i ubzdurałam sobie zawał czy to możliwe w takim wieku ? Nigdy na serce nie chorowałam , jestem osobą szczupła z niedowagą i palącą papierosy . Ostatnio strasznie boję się o swoje zdrowie , a na punkcie serca mam fobię . Wymyślam co i nowsze choroby . Proszę mi powiedzieć czy umrę na serce ?

Lek. Tomasz Budlewski

Zawał serca może wystąpić w młodym wieku, ale jest to raczej rzadkie. Nie zmienia to faktu ze bóle w klatce piersiowej promieniujace należy wykluczyć zawał serca. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.