MRI głowy i mózgowia a badanie NMR

Zrobilam badania MRI, glowa- mozgowie- badanie bez kontrastu I z kontrastem Czy jesli ktos zalecil mi z was lekarzy NMR mozgowia, to to jest wlasnie to samo badanie??? 2. Czy to badanie- gdzie pisze MRI to juz jest tomografia wystarczajaca czy sa rozne rodzaje tomografi mozgu?

Tomografia (TK) to badanie inne niż rezonans (MRI),obydwa badania,jeżeli dotyczą mózgowia zwykle wykonuje się z kontrastem