Nadczynność tarczycy w 11 tygodniu ciąży

jestem w 11 tygodniu ciąży i tydzien temu odebrałam wyniki które zalecił mi ginekolog .. wyszło że mam nadczynność tarczycy.. według lekarza wynik jest trgiczny bo wynosi 0,007 .. w czwartek mam wizyte u lekara zajmujacego sie tarczycą .. ale boję sie co z dzieckiem czy jest szansa że dziecko urodzi się zdrowe?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik TSH rzeczywiście może wskazywać na nadczynność tarczycy. By potwierdzić rozpoznanie konieczne jest jeszcze oznaczenie poziomu hormonów fT3 i fT4. Póki co nie ma powodów do niepokoju - proszę udać się do specjalisty endokrynologa, który pokieruje dalszym postępowaniem.