Nadmierne owłosienie i tycie a odpowiednie badania

Witam wybieram się z wizytą do endokrynologa z powodu nadmiernego owłosienia oraz tycia chciałabym się dowiedzieć jakoe badania należy wykonać przed wizyta żeby lekarz je dostał od razu? Dziękuję za odpowiedź

Witam Panią,

Przed wizytą może Pani oznaczyć stężenie wolnego testosteronu, androstendionu, DHEA-S, a także oznaczyć TSH i PRL we krwi, ew. może Pani oznaczyć 17 (OH) Progesteron w fazie folikularnej, między 2-5 dniem cyklu. Może Pani również ocenić stężenie LH i FSH rano na czczo, najlepiej w fazie folikularnej i oznaczyć estradiol. Badania należy wykonać rano na czczo.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz