Najlepszy rodzaj antykoncepcji dla 30-latki

Mam pytanie dotyczace antykoncepcji. Mam 30 lat, wiele lat stosowałam rożne tabletki antykoncepcyjne ale po ich odstawieniu 3 lata temu widzę różnice w organizmie i nie chce juz wracać na tabletki. Niewiem co innego mogłoby być dobre dla mnie, często mam infekcje pochwy, problemy z żyłami i słabym krążeniem. Cykl zazwyczaj regularny. Czy jest coś innego niż prezerwatywa?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Metoda antykoncepcyjna każdorazowo powinna być indywidualnie dobrana dla każdej kobiety w zależności od szczegółowych danych klinicznych. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który dobierze najlepszy preparat.