Natrętne myśli po samobójstwie brata

Witam. Mam 19 lat. Stracilam brata 3 latA temu ,popelnil samobojstwo w wieku 17 lat. Uczeszczalam na roznego rodzaju sesje u psychologow lecz nie przyniosly efektu. Pragne pozbyc sie mysli ktore zmuszaja mnie czasem w chwilach zalamania i tesknoty do odejscia z tego swiata oraz przestac sie obwiniac o to co sie stalo. Te mysli same wracaja . Nie przywoluje ich poniewaz chce zamknac ten temat. Ale to ciagle wraca...

Sugeruję działanie dwutorowe. * Po pierwsze proszę skonsultować Pani problem u psychiatry. Proszę nigdy nie należy ignorować myśli samobójczych, ich pojawienie się jest ważnym sygnałem, że żyje Pani pod bardzo dużą presją. Psychiatra najpewniej oceni też, czy obsesyjne myśli, z którymi się Pani boryka "nadają" się do farmakoterapii (leczenia poprzez zastosowanie leków) czy też wystarczy psychoterapia. ** Po drugie: proszę skonsultować się z kolejnym psychologiem, psychoterapeutą. Nie zawsze udaje nam się od razu trafić na specjalistę, który okaże się i skuteczny i przekona nas do swojej osoby. Proszę postrzegać szukanie psychologa to jako proces, nie zawsze pierwszy wybór jest wyborem trafnym. Dobry psychoterapeuta poprowadzi Panią ku wykształceniu konstruktywnych nawyków radzenia sobie z niechcianymi myślami.

Życzę powodzenia!