Nawrót kaszlu i bólu w mostku po przeziębieniu

Witam, jakiś czas temu byłam dosyć mocno przeziębiona. Nie brałam żadnych leków i po ok 2 tygodniach samoistnie minęło złe samopoczucie, katar (gęsty, żółty)i ból gardła i kaszel (początkowo suchy, później mokry z gęstą wydzieliną). Minął tydzień i wrócił kaszel z wydzieliną a dodatkowo boli mnie w mostku. Czy to normalne po chorobie czy powinnam wybrać się do lekarza? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Patrycja

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Nawroty choroby przeziębieniowej mogą się jak najbardziej zdarzać i nie jest to zjawisko rzadkie. Bóle mieśniowo-kostne mogą być jedną z manifestacji choroby. Zaleca się odpoczynek oraz nawadnianie. W razie długo przewlekającej się choroby lub jej pogarszania proszę się o niezwłoczną wizytę u lekarza domowego. Pozdrawiam