Nerwica i nerwobóle serca

Witam. od 15 lat choruje na nerwicę . były juz nerwobole na sercu, gula w gardle a teraz przy dużym natęzeniu emocjonalnym dokucza mi skurcz zoładka nad pępkiem promieniujący aaz do mostka. jest to bardzo uciązliwe. dodam jeszcze ze ból utrzymuje sie kilka godzin i wystepuje co kilka dni a czasami co kilka tygodni. sa na to jakies krople badz leki ?

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: PZP, Poradnia Leczenia Nerwic) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Dzień dobry,
skoro doświadcza pan tych trudności od 15 lat to może warto skorzystać z pomocy specjalisty od zdrowia psychicznego? Sugeruję wizytę u psychoterapeuty - psychoterapia jest podstawową formą pomocy w przypadku nerwic czy zaburzeń lękowych. Leki są stosowane wspomagająco, same pomagają na sytuacyjnie, ale w dłuższej perspektywie czasu prowadzą do utrzymywania się problemów. Polecam szczególnie podejście poznawczo-behawioralne, które jest bardzo skuteczne w pracy z nerwicami.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl