Nie dostałam miesiączki z odstawienia, zaczynając pierwsze opakowanie w środku cyklu

Witam. Moja sytuacja wygląda tak, że pierwsze opakowanie tabletek zaczęłam kilka dni przed miesiączką, którą jak dotąd miałam regularnie (18 września wzięłam 1 tabletkę, a 25-26 powinnam była dostać miesiączki). Lekarz uprzedził, że jeśli będę zaczynała w innym dniu niż pierwszy dzień cyklu muszę przez 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie. Tak też zrobiłam, ale jutro powinnam zaczynać już kolejne opakowanie, a krwawienie nie wystąpiło. Robiłam dla pewności test ciążowy, wyszedł negatywny. Czy powinnam się martwić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyną braku krwawienia z odstawienia może być fakt, że wyściółka macicy nie zdążyła ulec wystarczającemu pogrubieniu aby mogła zostać złuszczona i wydalona.
Takie zjawisko występuje u niektórych kobiet.
Natomiast prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas prawidłowego stosowania tabletek antykoncepcyjnych jest bardzo małe.

Jeśli brak krwawienia będzie się powtarzać, proponuję skonsultować sytuację z ginekologiem.