Nie za późno na pierwszą wizytę?

Witam z moich obliczeń wynika, że jestem w 3 tyg ciąży. Do lekarza zarejestrowano mnie dopiero na 24 marca gdzie będę już w 7 tyg. Czy to nie za późno na pierwszą wizytę? Czy zrobić jakieś wyniki? Mam planowany lot samolotem, czy to nam nie zaszkodzi?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
7. tydzień (licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki) to dobry moment na pierwszą wizytę u lekarza. Będzie można wtedy już z pewnością zwizualizować zarodek (lub zarodki) w USG i tym samym ocenić m.in. czy jest on prawidłowo zlokalizowany.
Mam nadzieję, że przyjmuje Pani już kwas foliowy (0.4 mg na dobę). Jeśli była Pani dotąd zdrowa, może Pani odczekać z badaniami do czasu wizyty. Może Pani również bez przeszkód lecieć samolotem.
Pozdrawiam serdecznie!