Niewydolna szyjka macicy w 8. tygodniu ciąży

Witam bardzo serdecznie. Jestem w 8 tygodniu ciąży.Mam niewydolność szyjki macicy szew będę miała zakładany w 12 tygodniu ciąży. Problem w tym,że odczuwam silne bóle brzucha i dzisiaj zaczęłam czuć dodatkowy ból kręgosłupa,a co najgorsze przechodzę grypę żołądkową.Byłam u lekarza w zeszłym tygodniu,ale usłyszałam tylko,że nie muszę się bać o dziecko bo z nim jest wszystko w porządku. Czy są jakieś domowe sposoby,które pomogą mi chociaż częściowo pomóc,aby tak nie bolało?Dziękuję bardzo!!!

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję spanie na boku z podłożeniem poduszki pod głowę tak aby kręgosłup znajdował się w linii prostej oraz drugiej poduszki między kolanami. Tego rodzaju ból mija najczęściej w II trymestrze ciąży. Dostępne są również specjalne rogale- poduszki spełniające rolę wyżej opisanych.