Nieznaczne dokanałowe uwypuklenia tarcz międzykręgowych L4/L5 i L5/S1
proszę o pomoc w interpretacji poniższego wyniku TK, kobieta 33 lata Położenie kości krzyżowej zbliżone do poziomego. Nieznaczne dokanałowe uwypuklenia tarcz międzykręgowych L4/L5 i L5/S1, nieco wyraźniej zaznaczane po stronie prawej. Drobne zwapnienia w tylnych częściach tych tarcz międzykręgowych. Objawy: nawracające bóle w odcinku lędźwiowym. pozdrawiam

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.