Noszenie okularów korekcyjnych przy wadzie wroku

Witam serdecznie! Posiadam wadę wzroku L = Sph -1,25 Cyl 0,5 Ax 165, P = Sph -1 Cyl 0,5, Ax 30. Okulista powiedział mi, żebym okulary nosił do komputera, oglądania telewizji. Pytanie moje brzmi: czy to, że nie nosze okularów przez cały dzień nie pogarsza przypadkiem mojego wzroku? Spotkałem się wręcz z opiniami, że to właśnie noszenie okularów psuje wzrok 'rozleniwia oczy' czy jest w tym choć ziarenko prawdy? Czy mogę bezkarnie chodzić bez okularów, gdy nie są mi koniecznie potrzebne.

Witam.
Okulary ,które Pan posiada powinny być używane tylko do patrzenia w dal wtedy , kiedy jest taka potrzeba , natomiast do pracy biurowej proponuję tych okularów nie używać .
Pozdrawiam