Obecność HPV i biały śluz

Mam problem i nie wiem czy to jest dobry krok. Od 14 roku życia mój śluz nie ma normalnego koloru, jest biały a z tego co wiem to on taki ma nie być po konsultacji u ginekologa i wynikach z cytologii wyszło mi że mam HPV czy mam się obawiać raka macicy i czy przy tych badaniach muszę zrobić czyszczenie pochwy...

Piotr Pilarski

Wszystko zależy od tego jaki jest wynik cytologi jakie są zmiany spowodowane infekcją. Proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam.