Obrzęk całego ciała u noworodka i śmierć z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej

Podczas ciąży stale byłam pod opieką ginekologa, wyniki były ok, niestety dziecko urodziło się z obrzękami na całym ciele i zmarło na drugi dzień z powodu niewydolności krążeniowo oddechowej. Od trzech tygodni czekamy na wyniki sekcji. Czy dałoby się wykryć w czasie ciąży te obrzęki? Lekarze pytali czy dziecko wogóle się ruszało a ruszało się sporo.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani na myśli uogólniony obrzęk płodu to USG jest metodą wykrywania i monitorowania takiego obrzęku uogólnionego. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.