Od kiedy działają tabletki antykoncepcyjne? Kiedy ochrona jest pełna?

Witam. Jeśli moja kobieta zacznie brać tabletki od czwartku a w sobotę będziemy już uprawiać seks bez zabezpieczeń, to oznacza, że już jesteśmy bezpieczni? Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

To zależy.
1. Jeśli czwartek będzie pierwszym dniem miesiączki, to w sobotę (oczywiście następującą po rzeczonym czwartku) będą Państwo bezpieczni.
2. Jeśli czwartek będzie przypadał na 2.-5. dzień cyklu, to niestety przez tydzień konieczne będzie stosowanie prezerwatyw.