Od kiedy mogę zażywać inne tabletki niż dotychczas?

Od 12 miesięcy zażywałam C***. Przestałam karmić piersią, więc postanowiłam zmienić tabletki na M****. Od 5 dni nie biorę tabletek C***. Chciałam się dowiedzieć od którego momentu mam zażywać M***? Czy mam czekać na okres? Jakoś wyjątkowo w tym miesiącu nie miałam okresu, choć zawsze był. Dodam, iż robiłam test ciążowy, który wykluczył ciążę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zamiana antykoncepcji jednoskładnikowej na dwuskładnikową może nastąpić w dowolnym czasie przyjmowania tabletek.
W sytuacji gdy Pani odstawiła już tabletki jednoskładnikowe może Pani poczekać do miesiączki i jej pierwszego dnia rozpocząć stosowanie nowego preparatu. Jeśli będzie to naturalna miesiączka to ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana od pierwszego dnia okresu.
Możliwe jest także rozpoczęcie stosowania antykoncepcji dwuskładnikowej w dowolnym momencie, ale przez pierwsze 7-9 dni skuteczność antykoncepcyjna może być zmniejszona i wskazane jest stosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej.

Redakcja abcZdrowie.pl