Odczulanie mąki pszennej a proszek do pieczenia i soda oczyszczona

czym zastąpić proszek do pieczenia i sodę oczyszczoną jeśli chodzi o przygotowanie ciasta albo innych słodkości?pytam ponieważ jestem na odczulaniu mąki pszennej glutenu z góry dziękuję

Aleksander Ropielewski

Alternatywą pozostają ciasta drożdżowe , półkruche i kruche oraz francuskie, jednak do ich wyrobu również potrzebna jest mąka. Może Pani przygotowywać sernik lub ciasta oparte na mące ryżowej/kukurydzianej.