Odparzenia u miesięcznego dziecka

Witam, U mojej miesięcznej córki pojawiły się na oupie odparzenia. Lekarz neonatolog zapisał maść pośladkową mającą w składzie kwas borny, aerozol sterydowy Dexapolcort i maść przeciwgrzybiczną Exoderil. Wyczytałam w internecie, że kwas borny wg dyrektywy UE jest zakazany do stosowania u ndzieci poniżej 3 r.ż. jako, że jest toksyczny. Natomiast aerozol jest sterydem i chyba także nie jest wskazane stosowanie go u niemowląt Proszę o opinię.

Aleksander Ropielewski

W pediatrii z braku badań przeprowadzonych na dzieciach wiele preparatów stosuje się z powodzeniam jako tzw. off-label. Sugeruję zaufać lekarzowi, którego wykształcenie i ocena sytuacji związana z przeprowadzonym badaniem są lepsze niż moja przy użyciu internetu.